Social Media:

Prof. Dr hab. Aleksander Schwarzenberg-Czerny

Prof. Dr hab. Aleksander Schwarzenberg-Czerny – polski astronom, profesor doktor habilitowany. Ukończył studia astronomiczne na Uniwersytecie Warszawskim. Doktorat z astrofizyki, habilitacja – 1990, tytuł profesorski otrzymał w 2002 roku. Obecnie pracuje jako profesor zwyczajny w Centrum Astronomicznym im. Mikołaja Kopernika Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

W początkach kariery interesował się głównie akrecją materii na zwarte obiekty. Obecne prace dotyczą przede wszystkim statystycznej analizy astronomicznych szeregów czasowych oraz pulsacji gwiazd, jest także mocno zaangażowany w budowę intrumentów astronomicznych, w szczególności pierwszych polskich satelitów naukowych Lem i Heweliusz.

Miejsce konferencji

Centrum Astronomiczne im. 
Mikołaja Kopernika PAN
ul. Bartycka 18, 00-716 Warszawa

 

O Nas

Chcemy zbudować forum wymiany myśli i informacji na aktualne tematy dotyczące polskiego sektora kosmicznego, które poprawi komunikację na linii Przemysł – Biznes – Nauka - Administracja - NGO. Lepsza komunikacja i większa świadomość tego co ważne dla całego środowiska sektora kosmicznego i astronautycznego w Polsce da możliwość kształtowania wspólnego zdania w ważnych dla środowiska sprawach.

Bądź z nami w kontakcie:

 

Kontakt

W celu uzyskania bliższych informacji na temat konferencji prosimy o kontakt:
  konferencja (@) polskawkosmosie.org
 607 473 192