Rakietowy Dzień Wagarowicza

Piotr Sornowski z grupą uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Kłodzku (Credits: Polskie Towarzystwo Rakietowe)W czwartek 20.03 2014r. w Zespole Szkół Zawodowych w Kłodzku odbyła się prezentacja działalności i dorobku Polskiego Towarzystwa Rakietowego. Prezentacja składała się z przeźroczy, filmów i wystawy modeli. Prelekcja prowadzona przez Piotra Sornowskiego objęła dwie grupy uczniów - łącznie około 180 osób.

Kilku uczniów zetknęło się już wcześniej z modelarstwem rakietowym.  Jest szansa na powstanie tam centralnej modelarni rakietowej dla młodzieży powiatu kłodzkiego.

Czytaj więcej...

Pracownia Rakietowa w Tczewie zaprasza

Korpus jednej z rakiet powstałem w pracowni (Credits:PTR)Zapraszamy do zapisów do Pracowni Rakietowej mieszczącej się w Centrum Kultury i Sztuki przy ul. Wyszyńskiego 10 w Tczewie.

Pracownia Rakietowa to niesamowita atrakcja dla wszystkich, którzy chcą zapoznać się z technikami rakietowymi. Ideą zajęć z modelarstwa rakietowego jest przekazanie początkującym (a także tym bardziej zaawansowanym) modelarzom podstawowej wiedzy teoretycznej na temat modelarstwa rakietowego, a także możliwość budowy przez nich własnych rakiet. W planie są także liczne wyjścia w teren, gdzie każdy będzie mógł odpalić swoją rakietę i podziwiać wzbijający się ku niebu efekt pracy własnych rąk.

Czytaj więcej...

Festiwal Mateora 2013 - relacja

Przygotowania do zdjęcia grupowego wszystkich uczestników zaraz po rozpoczęciu Festiwalu Meteor. Uczestnicy pozowali do zdjęć ze swoimi rakietami (Credits: Arkadiusz Paliński)W dniach 31 sierpnia - 1 września odbywał się po raz czwarty organizowany przez Polskie Towarzystwo Rakietowe "Festiwal Meteora". Festiwal jest okazją do spotkania się pasjonatów technik rakietowych i technologii kosmicznych z całej Polski.

W czasie tych dwóch dni, konstruktorzy mogą pozwolić sobie na start swoich konstrukcji, na budowę których nie raz przeznaczają kilka miesięcy pracy. Starty odbywały się z terenu poligonu wojskowego w Toruniu, a całość imprezy zabezpieczona była  przez zastęp Straży Pożarnej.

Czytaj więcej...

Festiwal Meteora 2013 - Komunikat PTR

Logo Polskiego Towarzystwa RakietowegoMamy przyjemność zaprosić osoby zainteresowane na zlot modelarski "Festiwal Meteora 2013". Zlot odbędzie się on na terenie poligonu wojskowego Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu, w terminie 31. 08 – 1. 09. 2013. Jeżeli aura uniemożliwi loty w tym terminie, zarezerwowany jest termin rezerwowy: 7 – 8. 09. 2013.

Impreza jest dwudniowa i będzie podzielona na dwie części.

Pierwszego dnia (sobota) obowiązuje rezerwacja przestrzeni powietrznej do wysokości 1000 m.

Czytaj więcej...

Rosnące apetyty Polskiego Towarzystwa Rakietowego

Fala stojąca w strudze gazowej podczas 19 testu silnika hybrydowego skonstruowanego przez Pomorzan (Credits: PTR)Rosną apetyty na co raz większe pułapy wśród członków Polskiego Towarzystwa Rakietowego.  W tym momencie prace nad silnikami rakietowymi mocno przyśpieszyły i są duże szanse na to, że podczas jesiennych "Lotów  Rakiet Eksperymentalnych" organizowanych przez Polskie Towarzystwo Rakietowe conajmniej jedna z rakiet wystartuje na takiej jednostce napędowej. 

Na stronie PTR możemy przeczytać: "20 kwietnia 2013 wystartowała z poligonu wojskowego w Drawsku Pomorskim po raz trzeci rakieta eksperymentalna K1-X krakowskiej grupy PTR.

Czytaj więcej...

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę