Konkurs „Astronomia z pokładów satelitów – Projekt BRITE”

Satelita Lem w swoim ostatecznym kształcie (Credits: CBK PAN)Muzeum Okręgowe w Sieradzu we współpracy z Centrum Badań Kosmicznych PAN w Warszawie i Kuratorium Oświaty w Łodzi. Konkurs POLSKA W EUROPEJSKIEJ AGENCJI KOSMICZNEJ - Konkurs wiedzy kosmicznej dla młodzieży szkolnej „Astronomia z pokładów satelitów – Projekt BRITE”. Konkurs skierowany jest do do uczniów 6. klasy szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponad gimnazjalnych (liceów, techników i zasadniczych szkół zawodowych). Konkurs przeprowadzany jest w dwóch niezależnych od siebie kategoriach pisemnej i plastycznej. Prace pisemne oceniane będą z podziałem na dwie grupy wiekowe:

Czytaj więcej...

Konkurs „Nazwij naszą maskotkę“

Bohater akcji - maskotka czekająca na swoje imię (Credits: http://www.esa.int)Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) organizuje konkurs „Nazwij naszą maskotkę“, w którym mogą wziąc udział dzieci z krajów członkowskich ESA oraz krajów z ESA współpracujących. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w przedziale wiekowym pomiędzy 4 a 12 rokiem życia. Zgłoszenia należy przesyłać do dnia 29 marca 2013 roku do godziny 18.00 CET Przesłane imiona zostaną ocenione przez skład sędziowski, złożony z pracowników działu komunikacji i edukacji Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Czytaj więcej...

Mamy logo

 

Wybrane logoDo wczoraj do północy można było oddać głos na jedną z pięciu propozycji na oficjalne logo naszego portalu. By oddać głos wystarczyło polubić nasz fanpage w serwisie Facebook, po czym polubić komentarz opisujący dane logo.

Najwięcej (15) polubień zdobyło logo nr 3 i to ono w najbliższym stanie się oficjalnym znakiem naszego serwisu.

Czytaj więcej...

Pomóż nam wybrać logo portalu i zdobądź nagrodę

Końcem ubiegłego roku nasz portal przeszedł gruntowne zmiany dzięki którym zyskał wygodniejszą, bardziej przejrzystą nawigację oraz nowy wygląd. Według ankiety, którą opublikowaliśmy w listopadzie, ponad 85 % użytkowników ocenia, iż były to dobre zmiany, dzięki którym łatwiej wyszukuje się pożądane informacje.

Czytaj więcej...

Podsumowanie Wielkiego Astronautycznego Konkursu CBK PAN i portalu KosmicznaPolska.pl

Mgławica Eskimos NGC 2392 (Credits: NASA/ESA/STScI)Na przełomie roku 2012 i 2013 nasz portal wspólnie z Centrum Badań Kosmicznych PAN organizował "Wielki Astronautyczny Konkurs. W artykule tym chcielibyśmy podziękować wszystkim uczestnikom oraz pogratulować zwycięzcom. To dzięki Wam ostatnie trzydzieści dni 2012 roku i pierwsze piętnaście w 2013 były tak emocjonujące. 

Konkurs miał na celu przede wszystkim popularyzację astronautyki i nauk kosmicznych oraz rozbudzenie i rozwijanie zainteresowania tymi dziedzinami. 

Konkurs został zorganoizowany w 35 rocznice powstania Centrum Badań Kosmicznych PAN i miał uhonorować wszystkich, którzy przez 35 lat mieli wpływ na kształt Centrum Badań Kosmicznych PAN. Drugą przyczyną był fakt przystąpienia Polski do ESA. 

Czytaj więcej...

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę