Polska astronautyka w 2012 roku - prognozy

Flaga PolskiW ostatnim czasie opublikowaliśmy składające się z trzech części podsumowanie pełnego dla polskiej astronautyki w ciekawe wydarzenia roku 2011. W pierwszej przedstawiliśmy ważne wydarzenia dla sektora kosmicznego w Polsce, z podziałem na organizację i instytucję, które w owych wydarzeniach miały największy udział.

Czytaj więcej...

Rok 2011 w polskiej astronautyce - kalendarium

Babice2Rok 2011 przeszedł już do historii, obfitował on w wiele ważnych i ciekawych wydarzeń w świecie polskiej astronautyki. Przed nami nowy, pełny wyzwań rok 2012. W ostatni dzień roku 2011 na łamach naszego portalu opublikowaliśmy obszerne podsumowanie, w którym przeczytać mogą Państwo na temat

Czytaj więcej...

Rok 2011 w polskiej astronautyce - podsumowanie

Stoisko Podkarpackiego Amatorskiego Stowarzyszenia Astronomiczno Astronautycznego (Credits: PASAA)Kończący się rok 2011, był dla polskiej astronautyki szczególnym czasem. Podjęcie przez Polskę negocjacji z Europejską Agencją Kosmiczną, zwycięstwo drużyny łazika Magma2 w zawodach URC, pracę nad satelitą PW-SAT, oraz pierwszym polskim satelitą naukowym LEM,

Czytaj więcej...

Przyszłość polskiej polityki kosmicznej - raporty i analizy

Flaga Polski (Credits: tapetus.pl)Zbliżają się wybory parlamentarne. Od nich zależy kto przez najbliższe 4 lata będzie decydować o losach kraju.  „Rzeczypospolita Polska stoi dziś przed szansą dołączenia do grupy państw najszybciej rozwijających się, z uwagi na fakt, iż sektor kosmiczny to wysokie technologie, które po ich transferze do gospodarki mają najwyższe stopy zwrotu.

Czytaj więcej...

KBKiS PAN o decyzji premiera w sprawie przystąpienia do ESA

ESA - państwa członkowskie (niebieskie), kooperujące w ramach PECS (jasnozielone) i współpracujące (ciemnozielone) (Credits: WikiCommons )

Podzas pierwszego posiedzenia nowej kadencji 16 czerwca Komitet Badań Kosmicznych i Satelitarnych Polskiej Akademii Nauk przyjął uchwałę dotyczącą niedawnej decyzji o rozpoczęciu negocjacji w sprawie przystąpienia Polski do Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA).

"KBKiS PAN z zadowoleniem przyjmuje informacje o podjętej przez premiera Donalda Tuska decyzji" - napisali w oświadczeniu członkowie Komitetu.

Czytaj więcej...

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę