Rakietowy Tczew zaprasza na warsztaty rakietowe

(Credits: Damian Mayer)Rakietowy Tczew zaprasza wszystkich zainteresowanych modelarstwem rakietowym do udziału w zajęciach odbywających się w pracowni rakietowej w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. Każdy adept modelarstwa rakietowego będzie miał możliwość zbudowania swojej własnej rakiety, która następnie wzbije się na wysokość od kilkuset metrów nawet do kilkunastu kilometrów. Zajęcia są skierowane do dzieci, młodzieży a także dla osób dorosłych. Dla wszystkich grup wiekowych są przygotowane odpowiednie sekcje:

Czytaj więcej...

Warsztaty ECOS 5 - Oblicz swój wniosek do ESA

Centrum Operacyjne ESA (Credits: J. Ergen Mai /ESA)ECOS jest narzędziem stworzonym przez Europejską Agencję Kosmiczną do obliczania i agregowania elementów ceny zawartych we wnioskach wpływających do ESA.

Głównym jego zadaniem jest generowanie finansowej części wniosków i elektroniczne przekazywanie ich na następny poziom procesu przetargów ogłaszanych przez ESA.

ECOS jest narzędziem zastępującym ręczną integrację danych z wielu źródeł, co skraca czas procedury przetargowej oraz zapobiega licznym błędom.

Czytaj więcej...

Polscy astronomowie mogą aplikować o czas na teleskopach ESO

Obserwatorium Paranal w Chile, jeden z elementów ESO (Credits: Eso.org)Według informacji przesłanej z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego polscy astronomowie mogą aplikować o obserwacje na teleskopach European Southern Observatory (ESO) na zasadach identycznych jak astronomowie z innych państw należących do ESO. Jest to wyjątkowa możliwość dostępu do największych i najlepszych teleskopów i instrumentów. Skorzystanie z niej będzie bardzo pozytywnym sygnałem wspierającym wieloletnie starania polskich astronomów o wstąpienie do ESO.

Czytaj więcej...

II Forum BioGIS - System Informacji Przestrzennej w badaniach różnorodności biologicznej

Logo UAM (Credit: UAM)Wydział Biologii UAM, Esri Polska oraz Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego zapraszają do uczestnictwa w II Forum BioGIS - System Informacji Przestrzennej w badaniach różnorodności biologicznej. Konferencja połączona z warsztatami odbędzie się w dniach 9 - 10 października 2013 r. w budynku Collegium Biologicum UAM, Kampus Morasko w Poznaniu. Tegoroczna edycja będzie poświęcona UWARUNKOWANIOM NAUKOWYM, TECHNOLOGICZNYM I PRAWNYM W BUDOWANIU ZINTEGROWANYCH BAZ DANYCH PRZYRODY OŻYWIONEJ. Wydarzenie objęte jest honorowym patronatem Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska, Pana dr Michała Kiełszni.

Czytaj więcej...

Weź udział w warsztatach dla nauczycieli w ESA

Zdjęcie pochodzące z wcześniejszej edycji warsztatów organizowanych przez ESA (Credits: ESA)ESA  organizuje kolejną serię szkoleń dla nauczycieli przedmiotów przyrodniczych.
Warsztaty są otwarte dla nauczycieli przedmiotów przyrodniczych, uczących uczniów mających nie mniej niż 12 i nie więcej niż 18 lat, w szkołach państw członkowskich ESA oraz państwach współpracujących w ramach PECS. Warsztaty odbędą się w holenderskim Noordwijk w dniach 10-13 lipca.

Czytaj więcej...

O nas

Jesteśmy grupą ludzi, dla których astronautyka jest pasją. Wspieramy polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych. Jeśli interesują Cię zagadnienia związane z polskim space-techem, ta witryna jest dla Ciebie, jeśli chciałbyś nam pomóc wesprzyj nasze działania, dołącz do Nas!

Więcej informacji...

Powrót na górę