Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP został utworzony w 1965 roku jako instytut państwowy, którego podstawowym zadaniem było opracowywanie i wdrażanie w różnych gałęziach przemysłu nowych technologii, systemów automatyki, urządzeń produkcyjnych i specjalistycznej aparatury kontrolno-pomiarowej. Czterdzieści lat bliskiej współpracy z przemysłem zaowocowało szeregiem nowych opracowań i znaczących wdrożeń. Dziełem PIAP jest długi szereg wdrożeń przemysłowych, automatycznych linni produkcyjnych oraz innowacyjnych rozwiązań w zakresie segregacji odpadów oraz urządzeń kolejowych. Najnowszymi wynalazkami PIAP jest rodzina robotów mobilnych przeznaczonych dla służb antyterorystycznych, celnych, straży pożarnej i wojska. Produkty PIAP są sprzedawane w kilkunastu krajach świata. PIAP to również jeden z najlepszych polskich instytutów badawczych - jego silną pozycje potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia za prace badawcze i wdrożeniowe.


Działania Instytutu koncentrują się w obszarach:

* automatyzacji i robotyzacji procesów produkcyjnych
* automatyzacji transportu międzyoperacyjnego
* systemów kontroli jakości z wykorzystaniem techniki wizyjnej

* robotów mobilnych do zastosowań specjalnych
* przemysłowych układów pomiarowych
* specjalistycznej aparatury kontrolno-pomiarowej
* recyklingu samochodów

PIAP jest też patronem wielu akcji wspierających rozwój techniki i nauki w Polsce takich jak Fabryka Innowacji, czy konkursu Młodzi innowacyjni.Co roku na praktykach i stażach szkolonych jest kilkudziesięciu najlepszych absolwentów .politechnik.

Najważniejszymi inicjatywami w tej dziedzinie są:

* Corocznej Konferencji Naukowo-Technicznej AUTOMATION Automatyzacja Nowości i Perspektywy
* Międzynarodowych Targów Automatyki i Pomiarów AUTOMATICON® Automatyka Pomiary Elektronika (współorganizator)


Kontakt:     
Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP
adres:     Al. Jerozolimskie 202, 02-486 Warszawa
telefon:     (+48) 22 8740 164
fax:     (+48) 22 8740 221
email:      Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
Reklama
Szukaj