Polska Rzeczpospolita Kosmiczna już niebawem PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 12 grudnia 2010 22:46

Wielu z nas, fascynujących się naukami kosmicznymi ma świadomość tego, że rozwój technologii kosmicznych w Polsce traktowany jest po macoszemu. Zdecydowana większość społeczeństwa oraz wielu polityków nie zdaje sobie sprawy z wagi tegoż sektora, z tego jaki wpływ mógłby mieć na rozwój naszego państwa.
Stąd nie wystarcza popularyzacja astronautyki jako takiej, trzeba popularyzować szanse, możliwości, jakie daje nam pełniejsze korzystanie z technologii kosmicznych, technik satelitarnych.

Chcąc zrobić coś, co mogło być impulsem do pójścia krok na przód, do zrobienia czegoś, co uświadomiłoby wielu osobom, że problem istnieje i nie można go lekceważyć, zrodziła się idea powstania filmu dokumentalnego, którego zapowiedź możemy już oficjalnie zaprezentować!

Zapraszamy do obejrzenia zwiastuna filmu "Polska Rzeczpospolita Kosmiczna", który ukazuje, iż są w Polsce ludzie, którym zależy na rozwoju przemysłu kosmicznego, tej jakże ważnej gałęzi gospodarki , z której w niedalekiej przyszłości możemy czerpać znaczne korzyści. Jest to również film o tym, że warto mieć marzenia, bo kiedy wierzy się w sensowność celu, w swój sukces, można je zrealizować mimo wszelkich trudności.

W filmie wypowiadają się osoby związane z przemysłem kosmicznym zawodowo, jak również amatorzy którzy poprzez swą działalność wspierają polskie dążenia w kierunku gospodarczego wykorzystania technologii kosmicznych.

 

Realizacja filmu: Marcin Mazur, Marcin Polar (Podkarpackie Amatorskie Stowarzyszenie Astronomiczno Astronautyczne)
Premiera filmu: niebawem

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

Zwiastun filmu pt. "Polska Rzeczpospolita Kosmiczna"